Металари и Николовски со европски обврски

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за следните натпревари во европските купови.

Покрај арбитрите од Македонија, работни обврски ќе има и за двајца делегати – Камер Металари и Ацо Николовски.

Металари ќе биде делегат на двата меча во Бодрум од второто коло на Европскиот Куп во женска конкуренција меѓу турскиот Јаликавак и португалскиот Сао Педро Де Сул.

Овие натпревари се играат на 23 и 24 септември од 16:00 часот.

Николовски ќе биде делегат на првиот дуел од второто коло на Европскиот Куп во Хаџиќи, меѓу босанскиот тим и турскиот Коњалти Анталија, кој лани го освои трофејот во ова натпреварување и каде што играат три Македонки – Јанеска, Гакидова и Ѓорѓиевска.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...

ОХРИД 2024: Ракометниот крем од регионот на турнирот „Крсте Андоновски“

Ракометниот клуб Охрид во соработка со Општина Охрид...