Металари и Николовски со голем предизвик – ќе судат на Светско првенство!

Судиската двојка Исмаил Металари и Ненад Николовски ќе имаат голем предизвик претстојното лето на Азискиот континент.

Тие се делегирани од страна на Светската ракометна федерација да судат на Светското првенство за кадетки во Кина.

Кадетскиот Мундијал ќе се одржи од 14 до 25 август, а Металари и Николовски се меѓу 16 делегирани судиски двојки.

Покрај Металари и Николовски, РФМ ќе има претставници и на младинското Светското првенство во Македонија, каде ќе судат Божиновски и Начевски.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...