Металари и Николовски со голем предизвик – ќе судат на Светско првенство!

Судиската двојка Исмаил Металари и Ненад Николовски ќе имаат голем предизвик претстојното лето на Азискиот континент.

Тие се делегирани од страна на Светската ракометна федерација да судат на Светското првенство за кадетки во Кина.

Кадетскиот Мундијал ќе се одржи од 14 до 25 август, а Металари и Николовски се меѓу 16 делегирани судиски двојки.

Покрај Металари и Николовски, РФМ ќе има претставници и на младинското Светското првенство во Македонија, каде ќе судат Божиновски и Начевски.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...