Металург Автокоманда се засили со младинска репрезентативка

Металург Автокоманда во следната натпреварувачка сезона ќе влезе со поголеми амбиции и веќе започна да го формира ростерот со кој би бил посилен во борбата за шампионската титула.

По Александра Коловска и сестрите Бојана и Борјана Коцеви, ново засилување во тимот на Јулијана Дамчевска е младинската репрезентативка Анастасија Величковска.

Левиот бек е производ е на Илинден Вардар, клуб во кој ги мина сите младински категории, а со одличните настапи си обезбеди трансфер во еден од најдобрите женски клубови.

Во следниот период би требало да се знаат уште неколку нови имиња во Металург Автокоманда. Како што е познато, засега клубот останува без левото крило Мила Трајковиќ.

Металург Автокоманда во првата сезона од настапите во Женската лига е во борба за второто место, а во Купот на Македонија беше елиминиран од Куманово во фазата по групи.

Металург Автокоманда „краде“ две ѕвезди на Вардар!

Александра Коловска со камбек на терените, заигра за Металург Автокоманда!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трикратниот освојувач на ЛШ ќе игра и на 37 години

Поранешниот репрезентативец на Германија, Тобијас Рајхман, ова лето...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...