Методија и Михајло Илиевски ќе судат на ЕХФ шампионатот за кадетки во Турција

Македонските арбитри и официјални лица ќе имаат работно лето на Европските и светски шампионати во младинските категории.

Судиската двојка Методија и Михајло Илиевски, ќе биде дел од ЕХФ шампионатот за кадетки што ќе се игра во Турција од 6 до 13 август.

Тие минатото лето беа активни на младинскиот машки ЕХФ шампионат во Романија и на Медитеранските игри, претходно и на кадетскиот машки ЕХФ шампионат во Македонија, па ова ќе им биде четврти голем настан.

Битолчаните судеа и на квалификациски турнир за пласман на женско кадетско СП, а добиваа задача на многу натпреварите од машкиот и женскиот Европски Куп.

Ова лето Даниело Божиновски и Виктор Начевски судеа на младинското машко СП, а ќе судат и на кадетското женско ЕП во Црна Гора. Таму делегат ќе биде Камер Металари, додека на кадетското машко СП во Хрватска, ќе судат Исмаил Металари и Ненад Николовски.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...