Мицкоски: Бутел е општина со импозантна бројка на реализирани капитални проекти, по формирање на владата на ВМРО-ДПМНЕ следува трансформација на Македонија

-Навистина сум среќен што можам да посведочам една озбилна трансформација на општина Бутел. Општина која што би рекол некако беше ставен на маргините на владата на СДСМ и ДУИ. Но, благодарение на градоначалникот Дарко Костовски, администрацијата, советниците, мнозинството во советот, гледаме како на дневна основа се менува во позитивна смисла, се трансформира и тоа е само одличен пример како после победата на 8 мај идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја трансформира Македонија.

Има многу проекти кои што се подготвени од страна на тимот на градоначалникот, Дарко вредно работи заедно со администрацијата и својот тим тука во општина Бутел. Проектите се готови, така што за неколку месеци од денеска и тие проекти кои што не беа дел од кампањата, а кои се потреба на бутелчани ќе бидат реализирани. И јас мислам дека на тој начин само ќе додадеме вредност врз квалитетот на животот на бутелчани.

Посакувам многу успешни проекти, многу среќа пред се, затоа што и среќата е потребна, и само вака да се собираме за убави работи како што е овој проект кој што денеска заедно со вас медиуми го видовме, рече Мицкоски.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...