Мишевски за 24Ракомет: Го оставивме срцето на терен, но имаме уште многу работа

Екипата на Вардар е победник на годинешниот Супер Куп на Македонија, откако во Струмица славеше против големиот ривал Еурофарм Пелистер со 30-26 во интересен натпревар.

Клучната разлика вардарци ја направија во финишот, бидејќи до 57 минута се играше егал натпревар и ниту една од екипите немаше повисока предност од два гола.

Шанса на теренот доби и македонскиот репрезентативец Марко Мишевски. Тој за 24Ракомет ги сподели импресиите по освоениот Супер Куп.

,,Добро работиме, се подготвувавме за овој дуел и за претходните кои ги одигравме во подготвителниот период. Во одбраната го дадовме максимумот, го оставивме срцето на теренот и мислам дека многу мали детали го решаваа овој дуел. Сакам да им честитам на Еурофарм Пелистер за одличната игра и за конкурентноста. Продолжуваме да работиме напорно, со чисти глави, имаме уште многу работа во оваа сезона, ова е само почеток, се надевам дека ќе не прати здравјето и среќата”, изјави Мишевски.

За ракометарите на Вардар освоениот трофеј во Струмица беше втор пред стартот на првенството. Вардарци кон крајот на месец август го освоија и трофејот на Струшкиот турнир.

Лазаревски за 24Ракомет: Еурофарм Пелистер не успеа со ништо да не изненади!

 

 

Атракција на „самурајот“ – Јасухира ја дигна цела сала на нозе (ВИДЕО)

 

Вардар ги залечи раните од Европа – четврти пат го освои трофејот во Супер Купот!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...