Митревски и Порто со убедлив старт во Португалија

Португалскиот Порто каде што настапува Никола Митревски имаше победнички старт на новата сезона во која ќе ја брани титулата.

Порто славеше убедливо на гостувањето кај составот на Белененсес со 11 погодоци разлика, 40-29.

Митревски и неговиот колега Диого Рема поделија по едно полувреме. Капитенот на Македонија одбрани пет удари на ривалот.

Следен предизвик за Порто пред стартот на Лигата на шампионите ќе биде домашниот дуел со Повоа.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...