Митревски со блескава партија се збогува со Порто

Митревски со блескава партија се збогува со Порто

Тимот на Спортинг Лисабон освои тројна круна во Португалија, откако славеше во финалето на Купот против Порто со 34-30.

Капитенот на Македонија, Никола Митревски, го одигра последниот натпревар за сега веќе поранешниот шампион Порто.

Тој беше најдобар на теренот и забележа 15 одбрани против Спортинг во финалето на Купот, но тоа беше премалку.

Митревски за новата сезона прави камбек во родната Битола и ќе го брани голот на Еурофарм Пелистер.

Со Порто, Митревски за четири сезони освои три шампионски титули, по еден трофеј во Купот и Супер Купот на Португалија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ