МЛАДИНЦИ: Титулата се пресели во Автокоманда

Иако одамна беше познато дека младинците на Мулти Есенс ќе бидат шампиони оваа сезона, доделувањето на титулата се случи на нивниот последен натпревар на домашен терен.

Избраниците на Миле Бочкаровски стигнаа до титулата со 23 победи на 23 натпревари, последната против Еурофарм Пелистер 2 со…. и за нив останува уште средбата на гостински терен против Oхрид.

Тимот од Автокоманда доаѓа на шампионскиот трон на местото на Голден Арт кој лани на завршниот турнир во Богданци ја освои титулата.

Ракометарите на тимот од Автокоманда во кој играат многу младински репрезентативци по мечот со битолчани ги добија заслужените медали и победничкиот пехар.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...