Младинците славеа против јужниот сосед на првиот контролен натпревар

Младинците славеа против јужниот сосед на првиот контролен натпревар

Машката младинска репрезентација на Македонија пред настапот на Европското младинско првенство ќе одигра неколку пријателски средби.

Избраниците на Раде Стојановиќ го добија првиот од двата планирани тест-меча со нашиот јужен сосед и покажаа дека се наоѓаат во добра форма.

Нашите ракометари денеска во Верија славеа со четири гола ралзика, 28:24. На полувреме резултатот беше 15:12 во корист за „црвено-жолтите“.

Вториот контролен дуел меѓу младинците на Македонија и Грција ќе се одигра утре со почеток од 11:00 часот на истото место.

Македонија на Европското првенство во Словенија ќе игра во група со Хрватска, Австрија и Црна Гора.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Магдебург најде дефанзивец – доаѓа Шпанецот Серадиља

Поранешниот европски првак Магдебург го промовираше второто засилување...

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...