Младиот пелистерец Хаџиќ со репрезентативен повик за БиХ

Младиот пелистерец Хаџиќ со репрезентативен повик за БиХ

Селекторот на машката кадетска репрезентација на БиХ, Ален Хаџиќ, го објави поширокиот список пред настапот на ЕХФ шампионатот за кадети во Словачка.

Меѓу потенцијалните патници се наоѓа и членот на Еурофарм Пелистер 2, Алем Хаџиќ, кој во штотуку изминатата сезона остави солиден впечаток во вториот тим од Битола.

Босанската репрезентација на ЕХФ шампионатот ќе настапи во групата А, а за ривали ги има репрезентациите на Естонија, Турција и Литванија.

Во Б групата се наоѓаат репрезентациите на Летонија, Словачка, Финска и Холандија.

ЕХФ шампионатот за кадети во Словачка ќе стартува на 12 август, а финалниот ден е закажан за 15 август.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ