Морос ја заврши швајцарската авантура

Шпанскиот репрезентативец Виран Морос на крајот на оваа сезона ја завршува авантурата во Фади Винтертур.

Морос дојде во швајцарскиот тим пред две сезони од бундеслигашот Фуксе Берлин и беше важна алка во дефанзивата.

Тој од претходно замина во репрезентативна пензија, но се врати во националниот тим на помош за ЕП 2024 година, а потоа беше и дел од квалификациите за ОИ 2024.

Дали ќе биде во комбинација за настап на ОИ во Париз, останува да одлучи селекторот Жорди Рибера.

40-годишниот Морос, пред настапите за Фуксе Берлин, беше дел од ПСЖ, Барселона, Сиудад Реал, Адемар Леон и Теукро.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...