МВП НА 8. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – КОСУКЕ ЈАСУХИРА (ВАРДАР)

Ракометарот на Вардар, Косуке Јасухира, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 8. коло од суперлигашкиот плеј-оф/аут.

Средниот бек од Јапонија одигра одлично во дербито против шампионот Еурофарм Пелистер и беше меѓу најзаслужните за триумфот.

Јасухира немаше голема конкуренција на гласањето, освои 44% од гласовите на читателите на 24Ракомет, а втор беше Наум Костов од Куманово со 20%.

Номинирани за МВП на 8. коло од плеј-оф и плеј-аут фазата беа уште Мирко Мајиќ, Даниел Ѓорѓески, Никола Јукиќ, Томислав Квастек и Христијан Милошески.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ловќен и Будуќност остануваат доминантни во Црна Гора

По освоениот национален шампионат, ракометарите на Ловќен го...

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...