Најнови информации на чешката полиција за напаѓачот: Поврзан е со две убиства од минатата недела!

Чешкиот министер за внатрешни работи и претставниците на полицијата, се обратија на медиумите по повод денешното масовно убиство на Карловиот Универзитет во Прага. Напаѓачот влегол во Универзитетот и убил 14 лица, а подоцна бил ликидиран.

Полицијата соопшти дека ги истражува деталите, и истражува дали денешниот напаѓач е одговорен за смртта и на две лица минатата седмица во шума во Клановицки во близина на Прага.

Се верува дека напаѓачот, кој немал криминално досие, по случаен избор ги бирал жртвите.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...