Нант го врза тренерот до 2028 година!

Францускиот Нант објави дека е продолжена соработката со тренерот Грегори Кожан за уште четири сезони.

Кожан минатата сезона седна на клупата на овој тим и потпиша до 2024 година, а раководството очигледно е задоволно од соработката, па уште сега се одлучи да го врзе на долг рок.

Тој е во Нант од 2005 година, а беше тренер на вториот тим, работеше во младинските категории, директор на тренинг центарот на Нант, потоа и асистент тренер во првиот тим.

Нант под негово водство минатата сезона освои два трофеи во Супер Купот на Франција и во Купот на Франција, а до последен момент беше во конкуренција за титулата во првенството.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...