Натпреварите на Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите со преноси на МТВ

Натпреварите од новата сезона во Лигата на шампионите по подолго време ќе може да ги следиме со коментар на македонски јазик.

Националниот сервис МТВ ќе ги пренесува дуелите на македонскиот првак Еурофарм Пелистер во најелитното натпреварување во Европа.

Првиот пренос од спортската сала „Боро Чурлевски“ од Битола ќе биде на 13 септември со почеток во 18:45 часот.

Пелистерци на тој натпревар го пречекуваат норвешкиот Колстад, а во групата се уште и Загреб, Келце, ПСЖ, Кил, Алборг и ПИК Сегед.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

📸 Македонија (не) го сака ракометот, Исланд играше како дома

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Јанев: Не игравме според договореното!

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...