Недановски: Не треба „некои“ да решаваат кој ќе победи!

Ракометарите на Вардар нема да имаат можност да го бранат трофејот во Купот на Македонија.

Вардарци за ривал во полуфиналето го имаа тимот на Кире Лазаров и во неизвесен финиш загубија со 25:24.

Тренерот на Вардар, Владо Недановски, истакна дека во полуфиналниот дуел победила помирната екипа, а имаше и свој коментар на судењето.

,,Кажав претходно дека ова ќе биде тежок натпревар и натпревар за уживање. Ние го победивме Алкалоид на турнирот во Струга, па уште двапати во првенството, но ова беше натпревар за себе. Победи екипата која што беше помирна, кај нас се гледаше нервоза, тешко е да победиш иста екипа по четврти пат во една сезона. Судењето има кој да го коментира, навистина е за коментирање. Ние треба да му дозволиме на ракометот да оди напред, а не некои да решаваат кој ќе победи“, изјави Недановски.

Тимот од Автокоманда во финалето ќе ги одмери силите со Еурофарм Пелистер. Финалниот дуел е закажан за в недела со почеток од 19:00 часот во СЦ „Борис Трајковски“.

Срдановиќ трагичар, Вардар елиминиран во полуфиналето од КупотИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...