Некогашниот капитен на пелистерци се сели во Грција

Некогашниот капитен на Еурофарм Пелистер, Јосип Периќ, во новата сезона ќе има нов предизвик во кариерата.

Тој по две години минати во унгарската Татабања ќе се пресели во грчкиот Олимпијакос, кој е предводен од хрватскиот стратег Жељко Бабиќ.

По заминувањето од Битола, Периќ не се изнаигра во Татабања бидејќи имаше проблеми со повреди.

Покрај Периќ, Oлимпијакос за следната сезона ќе го ангажира и десниот бек Предраг Вејин од Нексе Нашице.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...