Нигериецот Обина им се приклучи на кавадарчани

Ракометарите на амбициозниот Тиквеш ја одработуваат последната фаза од подготвителниот период.

На тренинзите во клубот од Кавадарци се приклучи и новото засилување, нигерскиот репрезентативец Ани Обина.

Десниот бек во клубот предводен од Никола Матлиески пристигна од рускиот Зенит, каде што го мина пролетниот дел од минататголеми а сезона.

Обина, кој не настапи на пријателскиот дуел со Прилеп, ќе има можност да заигра на „контролките“ против ПАОК и Пролет.

Тиквеш во новата сезона ќе настапува и на европска сцена, поточно во Европскиот Куп, каде за ривал во рамки од второто коло го има австрискиот Кремс.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...