Нов бундеслигашки пораз за Вецлар на Кузмановски и Миркуловски

Тимот на Вецлар каде што игра Филип Кузмановски, а асистент тренер е Филип Миркуловски, има лош старт на новата сезона во Бундес лигата.

Вецлар на домашен терен загуби од Лемго со 27-24 и запиша трет пораз во третиот натпревар сезонава.

Домашните имаа плус пет во 44 минута, 19-14, но дозволија серија на гостите од седум гола по ред за 21-19.

Стигна Вецлар до реми, 21-21, но тоа беше се од домаќините, бидејќи Лемго со нова серија стригна до полн плен од ова гостување.

Кузмановски доби минутажа на овој натпревар и успеа да постигне еден погодок од три обиди кон голот на Лемго.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...