Нов малер за Јагањац – се врати на терен по долга пауза, но пак мора да отсуствува!

Хрватскиот репрезентативец и екс член на Металург, Халил Јагањац, никако не може да го покаже својот голем потенцијал во Бундес лигата.

Членот на Рајн Некар откако ги одигра само првите два месеци во минатата сезона поради повреда на рамото, сега повторно ќе отсуствува од ракометните терени.

Клубот од Манхјам соопшти дека хрватскиот репрезентативец морал повторно да оди на операција поради болки на рамото.

25-годишниот ракометар од Хрватска во редовите на Рајн Некар пристигна во минатата сезона од Нексе Нашице.

Со хрватскиот вицепрвак во сезона 2021/22 стигна до Ф4 турнирот во Лигата на Европа и во второто по ранг европско натпреварување заедно со Петар Ѓорѓиќ беа најдобри стрелци, постигнаа по 108 погодоци.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...