Нов предизвик за Македонецот: Бојан Маџовски се сели во Партизан

Македонското лево крило Бојан Маџовски се наоѓа пред нов интернационален предизвик во кариерата.

Според пишувањата на „Моцарт Спорт“, Маџовски е на чекор до трансфер во српскиот Партизан, каде тренер е Ѓорѓе Чирковиќ.

Српскиот стратег соработуваше со Бојан Маџовски во Битола и добро му се познати неговите квалитети.

Маџовски освен за Металург и за Еурофарм Пелистер, минатата полусезона настапуваше и за црногорскиот Ловќен.

Партизан прави конкурентен тим за наредната сезона и покрај Маџовски, најавени се и други засилувања.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...