Нов шок за Целје – само реми кај аутсајдерот Горица!

Словенечкиот шампион Целје на првите три официјални натпревари во новата сезона нема ниту една победа!

Избраниците на Алем Тоскиќ, во првото коло од словенечкиот шампионат загубија дома од Тримо Требње.

Во првото коло од Лигата на шампионите, иако Целје одигра солиден натпревар, на крајот беше поразен од данскиот првак ГОГ Гудме.

Капак на се, беше ремито на гостувањето кај Иванчна Горица, 33-33 во второто коло од словенечкото првенство.

Шанса за прв триумф оваа сезона Целје ќе има на доамшен терен во среда против португалскиот првак Порто.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Владата денеска одлучува дали ќе пиеме поевтини сокови и алкохол

Владата денеска треба да донесе одлука за намалување на...

Даниловски до Комисијата за заразни болести: Дали сте бре нормални?

Докторот Драган Даниловски на својот фејсбук профил и се...

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...

Енрике вели повредата на Мбапе не е многу сериозна, но болката му отежна да игра

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике, проговори за повредата...