Новиот документарец за Аркан бележи рекордна гледаност (ВИДЕО)

Досие Аркан“-тајниот живот на господарот на подземјето е насловот на новиот документарен филм за животот на Жељко Ражнатовиќ Аркан.Филмот го прикажува животот на Аркан од неговото детство, почетоците на криминалната „кариера, жените со кои бил и секако бракот со Цеца.

За невото дело говорат негови пријатели и експерти а филмот предизвика големо внимание .

Погледнете го

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...

ИЗБЕРИ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – МАЖИ (АНКЕТА)

Зад секој успех на тимот стојат и поединци...

Мешков Брест ги задржа Андреев и Мацкевич

Белорускиот првак Мешков Брест одново ќе има конкурентен...