Од денеска српската полиција има право да ви го одземе возилото

Од денеска српската полиција има право да ви го одземе возилото

Денеска ќе стапат на сила измените на Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, кои Собранието на Србија ги усвои минатата недела, со кои се создадени услови за спроведување на одредбите врз основа на кои возилата ќе бидат привремено задржани за најтешките прекршоци.

Законот за безбедност на сообраќајот за прв пат предвидува можност за привремено одземање на возило додека не заврши правната постапка против возач кој во последните две години е осуден за тешки прекршоци.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Македонски традиции: Галичка свадба 2024 (ВИДЕО)

The post Македонски традиции: Галичка свадба 2024 (ВИДЕО) appeared first...

Двојна унгарска победа над Словенија, Германија триумфално против Франција

Селекциите што ќе бидат дел од Олимписките игри...

🎥 Галец пуштен на најјако – ги излуде Австријците

Голманот Иван Галевски по одличната клупска сезона, блеска...

Македонија чека чудо – португалско или германско

По ремито со Австрија, 20-20, машката младинска репрезентација...