Од денеска во продажба билети за Вардар – Рајн Некар

Тимот на Вардар ги пушти во продажба билетите за првиот натпревар од квалификациите во Лигата на Европа против Рајн Некар Левен.

Од денеска се продаваат билети на онлајн и во продажните места на MK Tickets по цена од 200, 250 и 300 денари.

Натпреварот меѓу Вардар и Рајн Некар е закажан за 26 август со почеток во 19:00 часот во СЦ „Јане Сандански”.

Продажба на билети, доколку останат слободни места, ќе има и пред самиот почеток на средбата, на билетарницата на СЦ „Јане Сандански”.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...