Oдбележување на Ден на турското образование во МБУ

Меѓународниот балкански универзитет (МБУ) денеска го организира настанот „Children’s Turkish“, како дел од одбележувањето на Денот на турското образование.

Како што е најавено, ќе се обратат ректорот на МБУ Лутфи Сунар, Реџеп Сулејман Оздил, претседател на Управниот одбор на МБУ и Мустафа Шентоп, 29-ти претседател на Големото национално собрание на Република Турција.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...

Металург Автокоманда ја задржа перспективната Беровиќ

Share Левиот бек Таида Беровиќ и во следната сезона...