ОХРИД 2023: Бутел пристигна по „испишување нови успеси“

Тимот на Бутел Скопје пред стартот на новата сезона сврти нов лист и реши да го реновира ростерот со кој ќе се обиде да ги повтори успесите што ги имаше претходните сезони. Во Охрид почнува финалната серија на тестови пред почетокот на сезоната и ќе се бруси формата за она што претстои.
Тренерот Кузманоски ќе има на располагање подмладен, но состав кој ќе може повторно да се бори за повторување на најголемиот клупски успех – третото место во Суперлигата.
Скопјани на турнирот се во група со Еурофарм Пелистер, Металопластика и Татран. Во првоот коло се среќаваат со Еурофарм Пелистер.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓиевска: На ЕП да покажеме дека македонскиот ракомет се враќа на високо ниво

Женската репрезентација на Македонија ќе игра против Унгарија,...

Магдебург го бара Вулф, ама ќе треба да го „одврзе ќесето“

Германскиот Магдебург е заинтересиран во своите редови да...

Цирар: Покажавме дека може да се надигруваме со Еурофарм Пелистер

После победата над Струга во „Езерското дерби“, ракометарите...

Ред партиски митинзи – ред работнички протести, министрите каде одат почесто?

Изборната кампања зоврива, но зовриваат и проблемите на граѓаните....