ОХРИД 2023: Голден Арт прв се „чекираше“ во Охрид (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на скопски Голден Арт први се „чекираа“ во Охрид каде ќе настапуваат на меѓународниот турнир што од утре до сабота ќе се одржува. „Градежниците“ беа на еднонеделни подготовки во Струга, па само ја сменија страната на Охридско Езеро и ќе ги имаат првите вистински контролни средби. Тие се во група заедно со Бешикташ, Олимпијакос и домаќинот Охрид.
Во првото коло Голден Арт утре во 11 часот ќе игра со турски Бешикташ.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...