ОХРИД 2023: Костески е МВП, а Ојлески најдобар стрелец

По финалниот натпревар на турнирот „Крсте Андоновски“ кој го доби Еурофарм Пелистер со 30-27, беа доделени и индивидуалните признанија.

Најкорисен играч на турнирот е десното крило на македонскиот првак Еурофарм Пелистер, Ненад Костески.

Најдобар стрелец на второто издание на меморијалниот турнир е левото крило на Охрид, Гоце Ојлески.

За најдобар чувар на мрежата беше прогласен голманот на Олимпијакос, Константинос Котанидис.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Супер Глоуб станува „Светско клупско првенство“

Досегашниот формат на натпреварување познат како Супер Глоуб...

Македонија од трет шешир во ждрепка – може да игра во Хернинг, Осло, Загреб…

Светската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...