ОХРИД 2023: Словаците и Турците дојдоа на „охридско“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Меѓународниот карактер на турнирот „Крсте Андоновски – Усташ“ годинава го збогатија четири екипи, а две веќе пристигнаа покрај Охридско Езеро. Словачки Татран Прешов и Бешикташ Истанбул се меѓу фаворитите за висок пласман во Охрид.
Турците први го отвораат турнирот и утре во 11 часот играат Со Голден Арт, додека Татран во вечерниот термин за ривал ја има Металопластика.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...