Олимпијакос на Бабиќ ангажираше српски репрезентативец

Српскиот репрезентативец Предраг Вејин по три години поминати во Нексе одлучи дека му е потребен нов предизвик во кариерата.

Искусниот десен бек од следната сезона ќе настапува во грчкиот шампионат, поточно во амбициозниот суперлигаш Олимпијакос, пренесува „Спортски журнал”.

Станува збор за клуб, кој моментално е предводен од екс тренерот на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ.

Вејин од сезона 2021/22 настапува во хрватскиот вицепрвак Нексе,  претходно беше дел од Висла Плоцк, Железничар, Адемар Леон, Данкерк, Металург…

Олимпијакос во тековната сезона обезбеди пласман во финалето од Европскиот Куп, а за ривал во борбата за трофејот го има исландскиот Валур.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...