Ова е докторот што му ја спаси кариерата на Ноле (ФОТО)

Носителот на листата „Ние, гласот на народот“  Бранимир Несторовиќ се најде во центарот на вниманието по одличните резултати, а за време на пандемијата на коронавирус откри дека го излекувал и Новак Ѓоковиќ.

„Мој пациент на Универзитетската детска клиника во Тиршова во Белград беше Новак Ѓоковиќ. Тој тогаш имаше околу десет години.  Дојдоа луѓе кои го гледаа како тренира и ми рекоа: „Има  еден, невидено е талентиран, но има здравствени проблеми.“ Не можам многу да откријам од етички причини, но вистина е дека го лекував“, изјави Несторовиќ.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...