Овче Поле прв низ целта во прволигашкиот плеј-аут

Тимот на Овче Поле го победи составот на Астраион со 33-24 во натпреварот од 12 рунда во прволигашкиот плеј-аут.

Со новите три бода и со поразот на Партизан Гевгелија кај Текстилец, Овче Поле со 26 бода ќе остане недостижен на првото место во следните две кола.

Гостите од Струмица одржуваа рамнотежа во најголем дел од првото полувреме, но попуштија во финишот и на пауза заминаа со негатива, 15-11.

Потоа во вториот дел беше полесна работата за Овче Поле и беше само рутински одработена задачата до крајот на натпреварот.

Најдобри стрелци во победничкиот тим беа Стојанче Ристов со седум, како и Марио Даскалов и Кирил Буровски со по шест гола, додека кај Астраион се истакна Васе Наков со седум реализации.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...