„Пантерот“ беше нерешлива загатка за пелистерци – им фати четири седмерци! (ВИДЕО)

По триумфот во Супер Купот, Вардар го совлада Еурофарм Пелистер и во Супер лигата, овојпат со 30-25. Еден од најдобрите поединци на „црвено-црните“ беше голманот Мартин Томовски, кој имаше 14 одбрани, а од нив четири беа удари од седум метри. Голманот на Вардар им одбрани по два пати на крилата Цветан Кузманоски и Богдан Радивојевиќ. Погледнете….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...