🎥Паунов: Годините многу значат во овој период од кариерата

🎥Паунов: Годините многу значат во овој период од кариерата

Тимот на Бисинов направи голем успех и без ниту еден загубен бод во прволигашката конкуренција се пласираше во Супер лигата.

Последен пат во елитната конкуренција, велешки тим играше во сезоната 2018/2019 година, кога Борец имаше само порази.

Новиот суперлигаш во последното коло од прволигшакиот плеј-оф пред домашната публика ја совлада Јехона со 37:27 и на најдобар можен начин се одјави од Првата лига.

Голем придонес во обезбедувањето пласман во Супер лигата имаше и искусниот голман Славјан Паунов, кој иако има 43 години, брани како во најдобрите денови.

 

 

 

📷 Славје во Велес – по пет години пак ќе се гледа суперлигашки ракомет!

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ