Пелистер станува сѐ посилен, потпиша и Јована Конева

Пелистер станува сѐ посилен, потпиша и Јована Конева

По ангажирањето на голманката Ема Кирова од Ѓорче Петров, тимот на Пелистер во следната сезона ќе биде посилен и со Јована Конева.

Новата ракометарка во битолскиот клуб пристигнува од Овче Поле СУ, клуб во кој настапуваше од почетокот на нејзината кариера.

Станува збор за ракометарка која може да одигра на сите бековски позиции, па така тренерот Котевски со нејзиното доаѓање ќе има повеќе опции.

Во штотуку изминатата сезона Конева беше меѓу најдобрите седум стрелци во Женската лига, сезоната ја заврши со 170 постигнати погодоци.

Од таборот на Пелистер најавија уште неколку засилувања, со цел клубот да биде подобро рангиран во следната сезона.

Младинска репрезентативка го засили ПелистерИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...