📷 Пенал-мајсторот Галевски му донесе историски трофеј на тимот

Ракометарите на Еурофарм Пелистер не успеаја да го вратат Куп трофејот во своите вритини по 19 години и загубија од „сино-белите“ од Автокоманда со 25-23. Битолчани беа во негатива во поголем дел, потоа направија пресврт, но дозволија ривалите да се вратат во игра. До крајот имаше голема драма, па мораше победникот да се реши на пенали. Јунак на тимот од Автокоманда беше Иван Галевски кој одбрани два пенали….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...