Пензионер загина патувајќи на протестот за повисоки пензии

Пензионер од Неготино загина во сообраќајна несреќа додека патувал за протестот во Скопје, информираа претставниците од Неготино.

На протестот на пензионерите за повисоки пензии му беше оддадена почит со едноминутно молчење.

– Министерке дали сакате секој ден да имате мртви пензионери – рече меѓу другото пензионерка од Неготино.

 

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...

Енрике вели повредата на Мбапе не е многу сериозна, но болката му отежна да игра

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике, проговори за повредата...

Бајден предупредува дека „милиони ќе гладуваат“ ако „се затвори“ владата на САД

Американскиот претседател Џо Бајден и еден од неговите главни...

Почина славниот Дејвид Меккалум – METRO.mk

Шкотско-американскиот глумец Дејвид Меккалум, можеби најпознат по улогите на...