Пензионер загина патувајќи на протестот за повисоки пензии

Пензионер од Неготино загина во сообраќајна несреќа додека патувал за протестот во Скопје, информираа претставниците од Неготино.

На протестот на пензионерите за повисоки пензии му беше оддадена почит со едноминутно молчење.

– Министерке дали сакате секој ден да имате мртви пензионери – рече меѓу другото пензионерка од Неготино.

 

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...