Петар Ангелов си замина од Вардар Неготино

Македонската легенда Петар Ангелов Диви, нема да седи на клупата на суперлигашот Вардар Неготино во следната сезона.

Двете страни не договорија продолжување на соработката и си продолжуваат по својот пат наредната сезона.

Ангелов имаше двојна улога тренер-играч во Вардар Неготино и му донесе опстанок на неготинскиот тим во суперлигашкото друштво.

Легендарниот чувар на мрежата наредната сезона ќе има нов клуб, а неготинци нов шеф на стручниот штаб.

Кавадарчанецот бранеше во Тиквеш, Пелистер, Вардар, Металург и Пролет, а во странство имаше богата кариера во францускиот Трембле, турската Анталија, германскиот Ратинген, aвстрискиот Кремс…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...