Петровска не го крие незадоволството од Филипче: ,,Добивме заробена партија”

Петровска не го крие незадоволството од Филипче: ,,Добивме заробена партија”

Славјанка Петревска, која беше кандидат за претседател на изборите за претседател на СДСМ, а која пред неколку дена се откажа од трката, реагираше на фејсбук за победата на Венко Филипче.

„Се боревме против заробена држава, добивме заробена партија“, напиша таа на фејсбук.

Вчеравечер Венко Филипче стана нов лидер на СДСМ. Со убедлива победа тој го победи вториот најсериозен кандидат Јован Деспотовски.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Магдебург најде дефанзивец – доаѓа Шпанецот Серадиља

Поранешниот европски првак Магдебург го промовираше второто засилување...

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...