По неуспешната сезона: Порто го враќа Андерсон?

По неуспешната сезона: Порто го враќа Андерсон?

Тимот на Порто имаше сезона за заборав, бидејќи не успеа да освои ниту еден домашен трофеј, а не се пласира ниту во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Раководството на португалскиот тим многу веројатно нема да му даде нова доверба на Карлос Резенде, и посакува да го врати Магнус Андерсон.

Шведскиот стратег седеше на клупата на Порто од 2018 година и под негово водство тимот имаше одлични резултати.

Од Порто заминаа Митревски, Плаза Хименез, Бранкињо, Ареја, Лесо, Магелаеш, Силва…а досега единствено потврдени засилувања се голманот Пјер од Трембле и левиот бек Гунарсон од Афтурелдинг.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ