По свежото утро стабилно и сончево

По свежото утро стабилно и сончево

Во вторникот преку ден во Македонија ќе се задржи сончево и топло врме, но ноќите и утрата и натаму ќе бидат свежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Ултравиолетовото зрачење (UV) ќе има вредност 6.

Утранските температури се движат во интервалот меѓу 4 и 15, а максималните дневни соодветно ќе достигнат од 26 до 33 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува сончево време со слаб јужен ветер. Температурата ќе достигне до 33 степени.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ