Почнуваат Отворените денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“

Свечено отворање на манифестацијата Отворени денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“, ќе се одржи денеска во амфитеатарот на Институтот. Манифестацијата ќе трае до петок.

На отворањето најавено е обраќање на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, заменик-министерот за образование и наука Агим Нухиу и ректорот на УКИМ, Никола Јанкуловски.

Отворените денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ ќе траат до петок.

Претходна вестДва швајцарски града одлучија минималната плата да изнесува 4.075 евра

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...