Пол Погба падна на допинг тест

На францускиот фудбалски репрезентативец Пол Погба му се заканува крај на кариерата откако доби позитивен тест за допинг, објави италијанската новинарска агенција АНСА.

Фудбалерот на Јувентус е позитивен на тестостерон по стандардното тестирање на допинг направено по натпреварот против Удинезе.

На 3о-годишниот фудбалер сега му претстои и второ тестирање по кое треба се потврдат првичните резултати. Со оглед на тоа што ретко кога овие случаи се негираат по двете тестирања на Французинот му се заканува долга суспензија.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...