Полуфинале на ЕП за Божиновски и Начевски!

Македонските арбитри Даниело Божиновски и Виктор Начевски добија големо признание од Европската ракометна федерација.

Тие ќе го судат полуфиналето на Европското првенство за кадетки меѓу селекциите на Германија и Франција.

Натпреварот ќе се игра од 18:00 часот во спортскиот центар „Верде“ во Подгорица, а во втората полуфинална двојка ќе играат Хрватска и Данска.

За Божиновски и Начевски ова е трет голем настан што го судат оваа година по Првенството за земји во развој и младинското Светско првенство во машка конкуренција.

Камер Металари ќе има двојна програма во текот на денешниот ден. Тој ќе биде делегат на дуелите Чешка – Норвешка и Романија – Шведска.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ