Поповски меѓу најдобрите, Цирих минимално загуби од Винтерутр

Тимот на Амичитија Цирих, каде што настапува македонскиот интернационалец Мартин Поповски, загуби во дербито на швајцарското првенство.

На домашен терен Цирих беше поразен од Фади Винтертур со 32-31, откако на полувреме беше реми, 16-16, во натпревар од второто коло.

Поповски беше меѓу најдобрите стрелци и на овој натпревар како и на претходниот со Кадетен, и успеа да постигне четири гола од пет обиди.

Следен предизвик за Цирих и Поповски ќе биде домашниот натпревар со незгодниот тим на ТВ Сур Арау.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за вторник, 26-ти септември 2023-та

ОВЕНОвој ден ќе биде полн со предизвици за Овните....

Владата денеска одлучува дали ќе пиеме поевтини сокови и алкохол

Владата денеска треба да донесе одлука за намалување на...

Даниловски до Комисијата за заразни болести: Дали сте бре нормални?

Докторот Драган Даниловски на својот фејсбук профил и се...