Постдам го потврди трансферот на Томовски: Среќен сум што ќе бранам во најсилната лига во светот!

Германскиот тим Постдам го потврди денеска трансферот што го најави 24Ракомет – Мартин Томовски се враќа во најсилната лига во светот.

Чуварот на мрежата на Вардар, а претходно и на Пролет и Металург, се враќа во Германија, откако две сезони го бранеше голот на Лудвигсхафен.

„Едвај чекам да заиграм за Постдам и во најсилната светска лига по вторпат. Сега сум поискусен, постар и подобар отколку претходно кога бев првиот пат во Германија. Големо задоволство е да се биде дел од таков тим како Постдам, полн со млади и квалитетни ракометари. Можам да ветам дека ќе дадам се од себе да ги оствариме сите амбиции и цели заедно со тимот“, вели Томовски.

Претходно Томовски ќе има уште предизвици со Вардар, со кој ќе игра на завршниот турнир во Купот на Македонија и уште две суперлигашки кола.

Познат е клубот во Бундеслигата каде ќе брани Мартин ТомовскиИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...