Потера по Хрватите: Срна на мета на Монпелје, ПСЖ го сака Мараш, Келце тргна по Мандиќ…

Потера по Хрватите: Срна на мета на Монпелје, ПСЖ го сака Мараш, Келце тргна по Мандиќ…

По Верон Начиновииќ, кој од летото 2025 ќе биде член на Кил, уште тројца млади хрватски репрезентативци би можеле да заминат во европски гиганти.

Според пишувањата на „Спортске Новости“, членот на Загреб, Звонимир Срна, наредното лето би можел да се пресели во францускиот Монпелје.

Францускиот првак ПСЖ го има пикирано некогашниот пелистерец Матео Мараш, кој би требало во летото 2025 година да го замени Кент Робин Тонесен и би формирал дуо со Јахја Омар.

Мараш во моментов е член на унгарската Татабања, а пред да дојде во Македонија играше за Балиќ-Метличиќ.

ПСЖ исто така го посакува и голманот на Загреб, Матеј Мандиќ, кој ја продолжи соработката со хрватскиот првак до 2026 година. Французите во него гледаат идеална замена за Паличка или Грин. Мандиќ ова лето веќе беше мета и на полскиот Келце кој остана без Андреас Вулф.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...